O VisualMotoTravel

 

Celý tento projekt vznikl díky mé vášni pro fotografii, videografii a cestovaní na motorce. Už od dětství mě zajímalo, co se skrývá za dalekým horizontem. Jací lidé a zvířata tam žijí? Jaká je příroda a zvyky těchto vzdálených krajů? Jaké by bylo tam žít?

Žít v cizí zemi jsem si vyzkoušel a zjištění bylo, že všude se musí pracovat, vydělávat na jídlo, složenky a střechu nad hlavou. Co je ovšem jiné, jsou lidé, kultura, přístup k životu a žebříček hodnot. Byl jsem zvědavý a chtěl jsem poznat kulturu a přírodu jednotlivých koutů světa. Jelikož jsem muž činu, padlo rozhodnutí postupně procestovat pět kontinentů a vše zažít na vlastní kůži. Vzhledem k mé lásce k motorkám nebylo těžké rozhodnout, jakým dopravním prostředkem budu cestovat. Navíc jízda na motorce Vás více sblíží s prostředím, kterým projíždíte a je úžasné, jak komunita motorkářů cestovatelů drží pohromadě a dokáže si navzájem pomoci.

O své zážitky a zkušenosti se chci podělit nejen formou krátkých video sestřihů, ale i filmových dokumentů z cest. Dokumenty budou vznikat po každé expedici a jejich obsah budu zaměřovat na přírodu a život místních lidí, ale i na každodenní útrapy a radosti motocestovatele.

Krátké reporty budu psát na FB a delší cestopisy se objeví v sekci Expedice a v tisku.